Barbara święta o górnikach pamięta.

„Barbara święta o górnikach pamięta”

Dzień Górnika zwany inaczej Barbórką, to jedno z najważniejszych świąt na Śląsku, ale bardzo popularne również w pozostałych regionach naszego kraju, a to za sprawą patronki Górników- św. Barbary.

Dnia 2 grudnia 2016r. gościliśmy w naszej szkole górników. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym podziękowali górnikom za trudną i niebezpieczną pracę oraz za węgiel. Nie zabrakło także naszej śląskiej gwary. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikom za wizytę w naszej szkole oraz czas poświęcony dzieciom.

Za czarny węgiel i za sól białą- chwała górnikom, dzielnym, wytrwałym…

mis01_700

Z okazji Światowego  Dnia Pluszowego Misia 25 listopada  kolejny już raz gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków z Przedszkola Nr4 im. Marii Konopnickiej.  W tym sympatycznym dniu dzieci poznały historię święta, oglądały bajkę, wykonywały pracę plastyczną, brały udział w zabawach ruchowych. Wizyta upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, w poczuciu, że świat bez przyjaciół byłby bardzo smutny i ubogi.

Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,

żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.

Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,

żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.

Miś ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest,

żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.

Miś ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być,

by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić.