Akademia Bezpiecznego Puchatka

          Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy, czy korzystania z Internetu.

          Dbając o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów  w roku szkolnym 2017/2018 już po raz piąty wzięliśmy  udział w ogólnopolskim programie  „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. W ramach uczestnictwa w programie dzieci otrzymały książeczki edukacyjne przekazujące niezbędną wiedzę o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Materiały zawierają także treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. W grudniu odbyło się spotkanie z policjantami – pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. W grudniu pierwszaki brały udział w   Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. 

 

Nasze dzielne pierwszaki zdały egzamin i  otrzymały Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

 


Może Ci się również spodoba