„Dopalacze. Siedem stopni donikąd”

W dniu 3 października 2017 roku klasy 7A oraz 7B uczestniczyły w spektaklu „Dopalacze. Siedem stopni donikąd” wystawianym na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej przez Teatr Kamienica z Warszawy. Artyści zostali zaproszeni przez „Fundację Piątka” wspierającą walkę z dopalaczami.

Spektakl w sposób obrazowy ukazał zagrożenia płynące ze strony „dopalaczy”. Konsekwencje zdrowotne, społeczno-prawne oraz psychiczne zażywania dopalaczy. Dobitnie zostało również ukazane czym są dopalacze.

Po spektaklu uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w panelu dyskusyjnym z reżyserem spektaklu, terapeutą pracującym z młodzieżą w ośrodku uzależnień, policjantem do spraw narkotyków oraz ratownikiem medycznym pracującym na SOR w rybnickim szpitalu.

Uczniowie anonimowo wypełnili ankietę przygotowaną przez fundację.

Wyniki ankiety:

Prezentacja Dopalacze

Może Ci się również spodoba