Christmas Tree – the results

First of all, I would like to thank all of the students for their participation in the contest. Your works were creative and original, and each made with a different technique. Once again you have proven that your imagination has no limits.

Along with the art teacher Mrs. Agata Kontny we had a very difficult task to evaluate your works because each one of them was really good. Let me present the results of the first Christmas Tree contest organised for classes I – III. Congratulations to all of the winners!

Na wstępie pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom za uczestnictwo w konkursie. Wasze prace były pomysłowe i oryginalne, a każda wykonana inną techniką. Po raz kolejny udowodniliście, że Wasza wyobraźnia nie zna granic.

Wraz z nauczycielką plastyki, panią Agatą Kontny, miałyśmy bardzo trudne zadanie, aby ocenić prace, gdyż wszystkie bardzo nam się podobały. Poniżej przedstawiam wyniki pierwszego konkursu przedmiotowego z j. angielskiego dla klas I – III pt. Christmas Tree. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję!

Paulina Grazi, kl. II a

Jagoda Sztefka, kl. II b