Wycieczka do Chlebowej Chaty

12 września  uczniowie klasy III B przekroczyli próg Chlebowej Chaty w Górkach Małych i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieśli się w czasie do dawnej wsi. Zapoznali się tam ze zwyczajami i tradycjami charakterystycznymi dla wsi Beskidu Śląskiego. Uczniowie rozpoczęli  zajęcia od wyrabiania sera i maślanki. Dowiedzieli się także, co trzeba zrobić, aby z małego ziarenka powstał bochen chleba. Dzieci formowały podpłomyki, które następnie zostały upieczone, a później odbyła się ich degustacja. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie stodoły, gdzie wychowankowie zobaczyli różne maszyny i urządzenia rolnicze. Dzieci miały również okazję wysłuchać ciekawostek z życia pszczół. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła uczniom wielu wiadomości przyrodniczo – społecznych.