Na szybach maluje mróz srebrzyste i białe kwiaty…

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, odpowiadając na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego, wzięliśmy udział w konkursie, w którym „wyśpiewaliśmy” drugie miejsce w kategorii klas IV – VII. Przygotowaliśmy, tradycyjnie jako jedna klasa, utwór  Piotra Rubika „Biały śnieg i Ty”. Wybrany utwór początkowo nie spotkał się z entuzjazmem uczniów, coś marudzili…jednak ostatecznie okazało się, iż wybór był niezwykle trafny. Uczniowie klasy 5 a i 5 b poczuli magię świąt. Na uwagę zasługuje fakt, iż śpiewaliśmy na głosy i to podobało im się najbardziej. Utwór Rubika po prostu nas porwał i błyskawicznie nauczyliśmy się na pamięć całego tekstu.

Na konkursie z wielką dumą przyglądałam się solowym popisom naszych chłopców. Michał Kieczka, Michał Piątek i  Jakub Wesołowski mają piękne głosy – co z pewością już wkrótce zostanie wykorzystane.