Pasowanie na czytelnika

W dniu 23.01.2018 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci  w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas uroczystości uczniowie obejrzeli krótką inscenizację w wykonaniu uczniów klas piątych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę do książki przygotowaną przez szkolną świetlicę oraz cukierka. Następnie uczniowie przeszli do biblioteki, gdzie wypożyczyli wybraną przez siebie książkę. Radość dzieci była ogromna. Już następnego dnia ustawiła się w bibliotece długa kolejka pierwszaków, którzy przyszli wypożyczyć następne książeczki. Od tej pory uczniowie klas I często odwiedzają bibliotekę, z czego bardzo się cieszę.

Kochani moi najmłodsi czytelnicy! Przychodźcie jak najczęściej do biblioteki i czytajcie wypożyczone książeczki. Przekonacie się, że książka będzie zawsze Waszym przyjacielem, który Was nigdy nie zawiedzie, a nauczy wiele.

A oto krótka fotorelacja z uroczystości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba