„Niektórzy lubią poezję” – Szkolny Konkurs Recytatorski

07.03.2018 r. odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI dla klas IV-VII celem którego jest popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów.

Wisława Szymborska w wierszu „Niektórzy lubią poezję” pisała :

Niektórzy –
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość.
Nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów,
będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.
Lubią –
ale lubi się także rosół z makaronem,
lubi się komplementy i kolor niebieski,
lubi się stary szalik,
lubi się stawiać na swoim,
lubi się głaskać psa. Poezję –
tylko co to takiego poezja.
Niejedna chwiejna odpowiedź
na to pytanie już padła.
A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego
jak zbawiennej poręczy.

Uczestniczki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pokazały nam, czym jest poezja, jak można się nią zachwycać, jak można ją przeżywać. Każdym wypowiadanymi słowem próbowały odpowiedzieć na postawione przez Szymborską pytanie „co to takiego poezja?” dostarczając nam wielu przeżyć i refleksji.

Recytatorów oceniały Pani Alicja Olszewska oraz Pani Angelika Ryrych- Piwowar.

I miejsce zdobyła Ania Bąkowska z kl. VII b, która wystąpiła z utworem „Prospekt” Wisławy Szymborskiej. II Miejsce zajęły Karolina Wilczek z klasy VII b oraz Antonina Bugla z kl. V a. Karolina zaprezentowała nam wiersz „Niepewność” Adama Mickiewicza natomiast Antonina „Rozmowę Liryczną” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Wyróżnienia otrzymały: Paulina Gulczyńska z kl. V b, Julia Sojka z kl. V b oraz Bogna Koczar z kl. V a.

Ania, Karolina oraz Antonina będą reprezentowały naszą szkołę w kolejnym etapie. Życzymy powodzenia!!!