Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna organizuje następujące konkursy:

  1. Konkurs plastyczny „Bohaterowie polskich legend” – konkurs dla klas I – IV. Forma dowolna, format A – 4.
  2. Konkurs fotograficzny „Żory, moja mała Ojczyzna” – konkurs dla klas V – VIII. Zadanie polega na wykonaniu plakatu, na którym należy umieścić kilka odpowiednio opisanych zdjęć przedstawiających ciekawe miejsca lub obiekty znajdujące się w Żorach.
  3. Konkurs długoterminowy „Krzyżówki patriotyczne dla dzieci”. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły z podziałem na dwie kategorie: kategoria I – uczniowie klas   I – IV, kategoria II – uczniowie klas  V-VIII. Krzyżówki można pobierać w bibliotece szkolnej przez cały miesiąc październik (w każdy poniedziałek nowa krzyżówka). Za każde poprawnie rozwiązane hasło – 1 pkt. Zwycięzcą zostanie osoba, która uzyska najwięcej punktów.

Każdy uczeń może wziąć udział w wybranym przez siebie konkursie lub we wszystkich konkursach. Dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody. Bliższe informacje u nauczyciela biblioteki.

Podpisane prace przynosimy do biblioteki  do 31 10. 2018 roku.

Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy!

Może Ci się również spodoba