Rozprawa sądowa w piątej „a”

Dziś, 5 kwietnia na lekcji języka polskiego odbył si sąd nad Gerebem – bohaterem książki F. Molnara „Chłopcy z Placu Broni”. Uczniowie wcześniej otrzymali role poszczególnych bohaterów lektury: Sedzią głównym była Kinga, sędziami pomocniczymi została Mia i Ola; obroną Gereba zajęła się Martyna, Gerebem była Nikola, oskarżycielem – Kamila, biegłym psychologiem – Maja, Julia zagrała rolę Janosza Boki, Radek – Nemeczkiem, Krzyś został dozorcą z Placu Broni oraz porządkowym na sali rozpraw, Dawid i Kamil byli braćmi Pastorami. Nasza klasa została odpowiednio przygotowana i rzeczywiście przypominała salę sądową. Wyroku wcześniej nie planowaliśmy, był on uzależniony od toku lekcji. Gereb jednak został skazany, uznano winę bohatera. Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie się przygotowali do lekcji, okazała się ona bardzo ciekawa i atrakcyjna dla wszystkich.

Może Ci się również spodoba