Blisko? Międzynarodowo? Przez całe życie? – Pytania towarzyszące nam podczas wizyty na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

19.05.2017 r. klasa 4 a odwiedziła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Wyjazd był planowany bardzo długo i teraz, już po wycieczce, należy stwierdzić, że był on dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Wyjazd został dofinansowany przez Radę Dzielnicy Kleszczówka oraz Radną Miasta Żory- Panią Annę Nowacką.

Na Uniwersytecie niezwykle serdecznie zostaliśmy powitani przez organizatorów przedsięwzięcia dr Piotra Hanusa oraz mgr Katarzynę Franke. Wykłady, w których wzięliśmy udział były bardzo interesujące. Dr Piotr Hanus pokazał nam, co tak naprawdę kryje się pod pojęciem logistyka, a dr Kornelia Batko uświadomiła uczniom jakie zagrożenia płyną z umieszczania zdjęć na portalach społecznościowych.

Był również czas na … taniec 🙂

Pan Gabriel – instruktor ZPiT Silesianie nauczył nas kilku kroków, a wcześniej zabrał nas do garderoby, gdzie chłopcy bawili się lepiej niż dziewczynki.

Mieliśmy także okazję zwiedzić dziekanat oraz zobaczyć miejsce, gdzie odbywają się tzw. „obrony”.

Na zakończenie zaproszono nas do auli, na której odbywają się ważne uroczystości takie jak Inauguracja Roku Akademickiego i tu na auli spotkała nas niezwykła niespodzianka. Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji – dr Grażyna Rzeszotarska wręczyła nam pamiątkowe certyfikaty. Moment ten był bardzo dostojny i uroczysty, a uczniowie byli z siebie bardzo dumni. Z wielki przejęciem odbierali certyfikat z rąk dr Rzeszotarskiej, która odziana była w togę.

Wyjazd na Uniwersytet obfitował w liczne atrakcje. Zapraszamy do galerii!