Nowości wydawnicze dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Drodzy Czytelnicy!
Jak zapewne wiecie, na początku bieżącego roku szkolnego dotarły do naszej szkolnej biblioteki niecierpliwie oczekiwane nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 1013 książek i 17 audio boków za kwotę 15 000 zł. Zakupu można było dokonać dzięki temu, że nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie rządowym realizując projekt czytelniczy „Książka doda Ci skrzydeł”. Wielu spośród Was już znalazło dla siebie ciekawe książki.
Oto niektóre z nich najchętniej wypożyczane:
Przez najmłodszych czytelników: książki z serii: „Czytamy bez mamy” , „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Mikołajek”, „Pierwsze czytanki”, „Zwierzęta Oli”, „Zwierzęta moje hobby”.
Przez starszych czytelników: książki z serii:: „Magiczne drzewo”, „Zwiadowcy”, „Assassins Creed”, „ Spirit Animals”, „Kajko i Kokosz”.
Dla tych, którzy jeszcze nie mogą zdecydować się, jaką książkę wypożyczyć, wymieniam kilka pozycji , które wydają mi się godne polecenia.
Dla najmłodszych czytelników: „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”, „Nudzimisie i przyjaciele”, seria o Franklinie, „Dziadek i niedźwiadek”, „Ucho w opałach czyli tajemnicze porwanie w Dolinie Kaczeńców”, „Legendy polskie”, „Wierszyki na gibkie języki”, seria „Ciekawe dlaczego”.
Dla starszych czytelników: „Władca pierścieni”, seria „Pamiętnik nastolatki”, „Igrzyska śmierci”, seria książek detektywistycznych autorstwa Agathy Christie , „Klasa pani Czajki”, „Nie daj się gnębić”, seria „Niewidzialna gra”, seria „Kroniki Archeo”.

„Nuuuudzi mi się! Nuuuudzi mi się!” Kiedy jakiś maluch wykrzyczy te słowa, to na niebie w Nudzimisiowie pojawia się chmurka, która wciąga nudzimisia, by ten pojawił się przy dziecku. Dzięki dobrej zabawie i wyobraźni małe stworki, które przypominają skrzaty czy też krasnoludki, bardzo szybko i skutecznie rozprawiają się z najnudniejsza nudą.

Legendy o Kraku i Wandzie, o śpiących rycerzach, o mistrzu Twardowskim, o syrenie, bazyliszku i złotej kaczce i wiele innych to opowieści znane każdemu Polakowi, bo każdy z nas słyszał je w dzieciństwie od własnych babć, dziadków, rodziców. Jest w nich trochę naszej polskiej historii, trochę tradycji, wiele się z nich można dowiedzieć o naszym narodowym charakterze, przeszłości, historii.

 

Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne – czasem trudne, czasem nietypowe – pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

Książka dla młodych czytelników pisana językiem żywym, świetna do czytania na głos. Bohaterowie to zwierzęta walczące o uwolnienie wiewiórki oraz dzieci, pomagające i rozumiejące mowę leśnych przyjaciół, nawet wilka czy żuka. Ogromna rola przypada także skrzatowi. Problem zatrutego środowiska oraz bezmyślnego dręczenia zwierząt, ptaków, owadów czy robaków przedstawiono bez zbędnej dydaktyki.

 

Trup w bibliotece pułkownika Bantry’ego. Trup dziewczyny. Co na to żona? Jej przyjaciółki są zachwycone… Powinna była bardziej pilnować męża, zamiast spędzać dnie na pielęgnacji ogrodu. Oczywiście nikt jej tego nie powie…

 

„Nie wiem, czy jestem normalna…Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom…wariatów czy kochany domek? Czy tylko mnie się takie rzeczy przytrafiają? A Ty nie masz czasem podobnych kłopotów? Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie. Nikt nas przecież lepiej nie zrozumie, niż my siebie nawzajem!!!” Natka
„Pamiętnik nastolatki” został laureatem konkursu wortalu literackiego Granice.pl w kategoriach: „Najlepsza książka dla młodzieży na jesienno-zimowe wieczory” oraz „Najlepsza książka dla młodzieży na Gwiazdkę”.

Bez rąk, bez nóg, bez możliwości obrony – jako nastolatek Nick Vujicic był często na celowniku szkolnych dręczycieli. Dlatego doskonale rozumie, jak to jest być ośmieszanym i poniżanym. Zna paraliżujące uczucie strachu, że to się nigdy nie skończy, wie, co to koszmary nocne i ból brzucha. Rówieśnicy wyśmiewali go i prześladowali za jego „inność”, ale Nick nauczył się, że nie musi grać według reguł narzuconych przez szkolnych i podwórkowych agresorów. Ty także nie musisz biernie akceptować roli ofiary. W książce Nie daj się gnębić! Nick pokaże ci, jak zbudować skuteczny system obrony przed przemocą rówieśniczą.

Dariusz Procny został porwany w niewytłumaczalny sposób do przestrzeni internetu. Najprawdopodobniej stoją za tym twórcy serwisu: Babilon. Na ratunek rusza poszukiwawcza grupa specjalna złożona z cheruba Rafaela i człowieka, Michała Gaśnego. Gdzie tak naprawdę trafią nasi bohaterowie? Kim jest ta, która dołączy do ich zespołu? Czy zdołają odnaleźć Procka i wyrwać go ze śmiertelnych niebezpieczeństw oraz diabelskich pułapek?

Może Ci się również spodoba