Merry Christmas!

In the UK most families have a Christmas Tree in the house for Christmas. People decorate their houses with  holly, ivy, poinsettia and mistletoe.

Most villages, towns and cities are decorated with Christmas lights.  The most famous Christmas lights in the UK are in Oxford Street in London. Thousands of people go to watch the big ‚switch on’ at the beginning of November.

Children believe that Father Christmas or Santa Claus leaves presents in stockings. These are usually hung up by the fire on Christmas Eve.

Children write letters to Father Christmas listing their requests. They put them in the post or toss them into the fireplace. The draught carries the letters up the chimney and Father Christmas reads the smoke.

Oxford Street in LondonStockings by the fireplace

Wesołych Świąt!

W Wielkiej Brytanii większość rodzin ubiera na święta choinkę. Ludzie dekorują swoje domy ostrokrzewem, bluszczem, gwiazdą betlejemską i jemiołą.

Większość wsi i miast jest dekorowanych świątecznymi lampkami. Najbardziej znane są dekoracje na Oxford Street w Londynie. Na początku listopada tysiące ludzi przybywa obejrzeć uroczyste zapalenie lampek.

Dzieci wierzą, że Święty Mikołaj zostawia dla nich prezenty w świątecznych skarpetach. Dzieci wieszają skarpetki przy kominku we Wigilię Bożego Narodzenia.

Dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja z prośbami o prezenty. Listy wrzucają do skrzynki, bądź do kominka, a te, w postaci dymu, wędrują przez komin wprost do Świętego Mikołaja.

ŚWIĄTECZNE FOTOGRAFIE:

Miasto Żory jest również pięknie dekorowane z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli posiadasz zdjęcia uwieczniające świąteczny wystrój miasta, zgłoś się do nauczyciela angielskiego – umieścimy je na naszej stronie internetowej.

DLA DOCIEKLIWYCH:

Jak wygląda ostrokrzew i gwiazda betlejemska? Narysuj, bądź wydrukuj obrazek i przedstaw go swojemu nauczycielowi angielskiego.