IV Żorski Festiwal Małych Form Teatralnych w Językach Obcych

Z nieukrywaną dumą informuję, iż uczniowie naszej szkoły zadebiutowali w tym roku w Festiwalu Małych Form Teatralnych.

W zmaganiach zmierzyło się 15 grup z  Żor, Syrynii, Rybnika, Orzesza, Kóz, Wodzisławia Śląskiego i Pawłowic, a poziom współzawodnictwa był bardzo wysoki.  Każdy występ był oryginalny, przedstawiał inne ciekawe zagadnienie oraz zawierał cenny morał. Stroje oraz rekwizyty nie miały sobie równych.

Uczniowie klasy 3b: Zuzanna Biodrowicz, Szymon Karwot, Paweł Kiełkowski, Martyna Skrobol wraz z Martyną Czarnecką z klasy 5a przedstawili scenkę pt. „The History Exam”. Natomiast Anna Bąkowska, Zofia Krówka, Maja Pierzchlewicz i Karolina Wilczek z kl. 6b zajęły się przygotowaniem niezbędnych rekwizytów oraz oprawą przedstawienia ze strony technicznej. Bardzo miło jest obserwować współpracę pomiędzy uczniami w różnym przedziale wiekowym.

Młodzi aktorzy sprawdzili się udowadniając swoje zdolności językowe oraz teatralne. Za wkład włożony w przygotowanie do występu zostali nagrodzeni dyplomami oraz uczestniczyli w warsztatach umuzykalniających, lekcjach śpiewu i tańca.

Serdecznie gratuluję naszym zdolnym uczniom oraz wszystkim, którzy dopingowali i wspierali nas podczas prób i przygotowań.